شرکت Saelig اخیرا سری جدیدی از اسیلوسکوپ‌های دیجیتال خود را با نام تجاری SDS5000X روانه بازار کرده است. این اسیلوسکوپ‌ها به صورت دو و چهار کاناله و توانایی ذخیره و تحلیل پیشرفته سیگنال‌ عرضه می‌شوند. نسخه‌های مختلف این محصول دارای پهنای باند‌های 350MHz، 500MHz و 1GHz هستند.

شرکت Saelig دارای بیش از 30 سال سابقه در تولید دستگاه‌های تست و اندازه‌گیری بوده و با ارائه بازه گسترده‌ای از محصولات توانسته است، بازار بزرگی را در سراسر جهان برای خود بدست آورد. طبق گفته مسئولان این شرکت، هدف اصلی و یکی از دلایل موفقیت آن‌ها ساخت محصولاتی با قیمت پایین و اتکا به فناوری‌های COTS بوده است.

محصول جدید شرکت Saelig می‌تواند با حداکثر نرخ 5 گیگا نمونه در ثانیه و طول ذخیره‌سازی 250Mpts، به کاربر توانایی تحلیل عمیق سیگنال‌ را دهد. علاوه بر این برخی نسخه‌های این اسیلوسکوپ دارای 16 کانال دیجیتال بوده و امکان تحلیل همزمان و ترکیبی سیگنال‌های ورودی را ایجاد می‌کند.

نمایشگر این محصول تمام رنگی بوده و می‌تواند 256 سطح از شدت نور را ارائه کند. این نمایشگر با ابعاد 10 اینچ طراحی شده و دارای قابلیت چند- لمسی است. بیشتر عملیات‌های دستگاه از طریق یک کلید انجام می‌شود و علاوه بر آن کاربر می‌تواند برای کنترل راحت‌تر دستگاه، از ماوس و صفحه‌کلید جانبی استفاده کند.

ویژگی دیگر این دستگاه سیستم تریگر دیجیتال آن است. این سیستم دارای حساسیت بالا و تاخیر کم بوده و می‌توان از آن برای حالت‌های مختلفی از جمله حساسیت به لبه، پالس، شیب، پنجره، فاصله، الگوهای مشخص و حتی ویدئو استفاده کرد.

حافظه دستگاه می‌تواند تا 100 هزار فریم از یک طول موج را بازگردانی کند و امکاناتی از جمله جستجوی پارامترها و شناسایی یک الگو یا توالی پالس را در اختیار کاربر قرار دهد. در قسمت جستجوی پارامتر، امکان پیدا کردن و محاسبه سریع 39 نوع مختلف از اندازه‌گیری‌ها وجود دارد. در این سری از اسیلوسکوپ‌ها توابع ریاضی پیشرفته‌ای از جمله FFT، انتگرال‌، مشتق‌ و رادیکال افزوده شده است. به منظور سرعت بخشیدن به عملیات تبدیل فوریه، این کار به صورت سخت‌افزاری انجام می‌شود که نتیجه آن نرخ بروزرسانی بسیار سریع و رزولوشن بالای نمایش است.

سایر ویژگی‌های اسیلوسکوپ‌های سری SDS5000X به شرح زیر است:

  • دارای قابلیت تشخیص و کدگشایی از پروتکل‌های انتقال سریال اطلاعات از جمله I2C، SPI، UART، CAN، LIN، FlexRay و MIL-STD-1553B
  • نویز پس‌زمینه (Background Noise) بسیار کم
  • دارای ولت‌متر دیجیتال
  • امکان نمایش هیستوگرام شکل موج
  • امکان کنترل دستگاه از طریق وب