پلتفرم VSR700 یک بالگرد بدون سرنشین تاکتیکی است که توسط شرکت ایرباس طراحی و ارائه شده است. این بالگرد نظامی و سبک‌وزن جدید با همکاری شرکت هلیکوپترسازی Guimbal توسعه یافته است. این شرکت در حال حاضر تولیدکننده بالگرد Cabri G2 است و VSR700 نیز بر اساس برخی از فناوری‌های این بالگرد ساخته شده است. بالگرد بدون سرنشین VSR700 توسط نیروی دریایی فرانسه سفارش داده شده و به عنوان یک سامانه هوایی در کشتی‌ها از ناوچه سبک تا کشتی جنگی بزرگ به‌کار برده می‌شود.

این بالگرد با چند حسگر الکترونوری یک رادار پیشرفته تجهیز شده است که امکان حضور در عملیات‌های نظامی در دریا یا خشکی و اجرای ماموریت‌های جستجو و نجات، شناسایی و نظارت بر اطلاعات (ISTAR) را به آن می‌دهد.

در واقع VSR700 یک سیستم هوایی بدون سرنشین است که برای برآوردن نیازمندی‌های نیروی دریایی جهانی طراحی شده است و به دلیل الزامات لجستیک کم و تعمیر و نگهداری ساده، یک پلتفرم تاکتیکی بهینه محسوب می‌شود. تجهیزات شناسایی سیگنال و حسگرهای نصب شده روی بالگرد قابلیت نظارت گسترده را برای نیروی دریایی فراهم می‌کند و به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا از بالگردهای سرنشین‌دار خود در ماموریت‌های مهم حفاظت کنند.

امروزه VSR700 بهترین پایداری را در برخاست و فرود عمودی هواپیماهای بدون سرنشین (VUAV) در کلاس خود ارائه می‌دهد. این هواپیما با اینکه از نظر ابعاد کوچک به نظر می‌رسد اما قادر به حمل محموله‌هایی تا وزن 250 کیلوگرم علاوه بر تحمل بار حسگرهای بزرگ خود است.

وزن کم و منابع تولید محرکه قدرتمند باعث می‌شود این بالگرد مداومت پروازی 8 تا 10 ساعت و برد عملیاتی 100 مایل دریایی داشته باشد. از مهم‌ترین قابلیت‌های تجهیزات اویونیک بالگرد می‌توان به کنترل پرواز خودکار، سیستم فرود خودکار، سیستم ناوبری خودکار، لینک داده امن، مجموعه حسگر و رادار یکپارچه و سیستم مدیریت عملیات اشاره کرد.