غرفه پژوهشکده اویونیک در نمایشگاه هوایی کیش

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

27 آبان 1395

حضور پژوهشکده اویونیک در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران

جزیره زیبای کیش میزبان هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران بود. این رویداد بزرگ از تاریخ 26 لغایت 29 آبان ماه در محل نمایشگاه‌های بین المللی کیش برگزار گردید. پژوهشکده اویونیک به عنوان نماینده دانشگاه صنعتی اصفهان همانند دوره گذشته حضوری پر رنگ در این نمایشگاه داشت.
هشتمین دوره نمایشگاه هوایی ایران با حضور آقای دکتر ستاری، معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و سردار سرتيپ دكتر دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در ساعت 10 صبح چهارشنبه 26 آبان به طور رسمی آغاز به کار کرد. از مهم‌ترین شخصیت‌های سیاسی و اجرایی کشور که از نمایشگاه مذکور بازدید به عمل آوردند می توان به علی عابد زاده رئیس سازمان هواپیمایی کشور، امیر خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر منوچهر منطقی دبیر ستاد هوایی معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و دكتر مونسان مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش اشاره کرد.
img_0274

img_0278

این دوره از نمایشگاه در فضایی به وسعت 17000 متر مربع و با حضور حدود یکصد شرکت داخلی از سازمان ها و موسسات هوائی و هوافضا، هوانوردی، مراکز تحقیقاتی و ساخت، موسسات پژوهشی، دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی، شرکتهای تولیدی، صنعتی و بازرگانی و همچنین بيش از 25 نمایندگی شرکت های خارجی از کشورهای آلمان، روسیه، ایتالیا، انگلیس، ژاپن، لیتوانی، مالزی، ترکیه، فرانسه و چک تازه ترين دستاوردها و فناوري هاي خود را در زمينه صنايع هوايي و هوانوردي در معرض ديد علاقمندان قرار دادند. در این میان پژوهشکده اویونیک در فضایی به مساحت 15 متر مربع مجموعه ای از آخرین محصولات و نتایج تحقیقات علمی خود را به معرض نمایش گذارد. از جمله مهم‌ترین دستاوردهای ارائه شده از سوی پژوهشکده اویونیک می‌توان به رادار هواشناسی از نوع اسلات آرایه ای، آنتن لینک داده ماهواره ای و سخت افزار گذرگاه داده بر اساس استاندارد MIL-STD 1553 اشاره نمود.

img_0376

img_0542

img_0254

نکته قابل توجه این دوره از نمایشگاه مربوط به اجرای نمایش هوایی بود که باعث گردید علاقه مندان زیادی برای مشاهده آن در محل نمایشگاه حاضر گردند. در بخش نمایش هوایی بر خلاف سال‌های گذشته که معمولا توسط خلبانان و هواگردهای داخلی انجام می‌گرفت، امسال گروه هایی از کشورهای روسیه و لیتوانی نیز به هنر نمایی پرداختند. در این میان نمایش‌ هوایی پرواز آکروباتیک هواپیماهای SU-27 (سوخو ۲۷) به تعداد ۵ فروند کم نظیر بوده و همه‌ی حضار را به هیجان آورده بود. همچنین نمایش هوایی پرواز آکروباتیک هواپیماهای “بالتیک بیز” به تعداد ۶ فروند از کشور لیتوانی بسیار دیدنی و در نوع خود کم‌نظیر بود. در بخش دیگری از نمایش‌های هوایی، پرواز هواپیماهای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران قابل توجه بود. از جمله نمایش های هوایی انجام گرفته توسط خلبانان داخلی می توان به هواپیمای سوخت رسان نیروی هوایی و انجام سوخت رسانی برای هواپیمای F-4، نمایش هوایی هواپیمای میگ ۲۹، F-4 نیروی.

img_0437 img_0394 img_0410 636149070931007870 dsc_0310 dsc_0106 dsc_0182

img_0284

اگر مطلب برای شما مفید بود آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. بسترهای خود را انتخاب کنید!

سایر مقالات علمی و محتوای آموزشی پژوهشکده اویونیک