ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

7 خرداد 1396

بازدید نمایندگان شرکت Lufthansa Technik از پژوهشکده اویونیک

در راستای پروژه ایجاد مرکز آموزش تعمیر و نگهداری هواپیما، آقای رالف ویراوچ مدیر فروش شرکت Lufthansa Technik به همراه آقای دکتر عبدالوند مشاور این شرکت از زیرساخت‌ها و امکانات آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان و پژوهشکده اویونیک بازدید کردند.

پروژه ایجاد مرکز آموزش تعمیر و نگهداری هواپیما بخشی از طرح شبکه ملی MRO است که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرا خواهد شد. بر همین اساس نمایندگان شرکت Lufthansa Technik از دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان یکی از دانشگاه‌های کاندید برگزاری دوره های آموزشی MRO بازدید به عمل آوردند. در آغاز این برنامه جناب آقای دکتر وحید غفاری نیا ریاست پژوهشکده اویونیک به معرفی دانشگاه صنعتی اصفهان و توانمندی های آن در بخش آموزش و پژوهش پرداختند. در ادامه ایشان با اشاره به اجرای طرح کلان دستیابی به فناوری‌های کلیدی هواپیمای جت مسافربری ۱۵۰ نفره در پژوهشکده اویونیک، بر وجود دانش کافی در این حوزه تاکید کردند. سپس طبق برنامه قبلی نمایندگان شرکت Lufthansa Technik با حضور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، از برخی امکانات و زیرساخت‌های آن بازدید به عمل آوردند.

در ادامه آقای رالف ویراوچ ضمن معرفی شرکت Lufthansa Technik به تجربه و امکانات این شرکت در زمینه تعمیر و نگهداری هواپیما و دوره‌های آموزشی آن پرداخت. ایشان با اشاره به سطوح مختلف آموزش MRO و تربیت نیروی انسانی متخصص در این زمینه، بر امکان بهره‌گیری از دانشگاه برای آموزش کارآموزان تا سطح پایه تاکید کردند. در انتهای این برنامه نمایندگان شرکت Lufthansa Technik به بازدید از آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشکده برق و کامپیوتر پرداخته و از نزدیک با تجهیزات مختلف موجود در آن‌ها آشنا شدند.

شایان ذکر است نمایندگان شرکت Lufthansa Technik پیش از حضور در دانشگاه صنعتی اصفهان از برخی دانشگاه‌های و مراکز تعمیر و نگهداری هواپیما در تهران بازدید به عمل آورده‌اند.

اگر مطلب برای شما مفید بود آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. بسترهای خود را انتخاب کنید!

سایر مقالات علمی و محتوای آموزشی پژوهشکده اویونیک